Tuzla1 8

Profesori stručno-teorijskih predmeta mašinske grupe Larisa Husagić i Alija Hujdur, te nastavnik praktične nastave Semir Hamzić učestvovali su na seminaru stručnog usavršavanja  u organizaciji GIZ-a, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Seminar je održan u Tuzli na Institutu za zavarivanje d.o.o. Tuzla od 27.8.do 7.9.2018. Tema seminara bila je  “Savremeni postupci zavarivanja“.

Učesnici su prošli teorijska predavanja i praktični rad iz:

• MIG/MAG zavarivanje,
  • TIG(WIG) zavarivanje,
  • Ispitivanje stručne osposobljenosti zavarivača i
  • Sigurnost i zaštita u zavarivanju
  • Laboratorijska ispitivanja materijala sa i bez razaranja,
  • Posjeta centru za robotiku u Tuzli.

Teorijska i praktična obuka koju su profesori prošli omogućila im je unapređenje u struci koje je preduslov za kvalitetnu nastavu.

Zahvaljujemo se GIZ-u i Institutu za zavarivanje d.o.o. Tuzla čija je kvalitetna saradnja rezultovala ovim izuzetno uspješnim seminarom.

Tuzla1 3

Tuzla1 7