JSN ImageShow

Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

seminar1 1

U periodu od 28.-30.11.2018. godine u Sarajevu je održan seminar na temu „Montažna tehnika“ za nastavnike srednjih stručnih i tehničkih škola. Seminar je organizovan od strane GIZ-a, njemačkog društva za međunarodnu saradnju u sklopu projekta „Stručno obrazovanje“.

Seminaru su sprisustvovale prof. Husagić Larisa i prof. Pašić Mirela. Obrađene su tematske oblasti: klasifikacija i primjena mašinskih elemenata iz domena reduktora, postepena montaža i demontaža tri tipa reduktora, održavanje reduktora sa aspekta tehničkih i sigurnosnih zahtjeva. Seminar je ocjenjen kao izuzetno uspješan i koristan za realizaciju nastavnog procesa iz oblasti mašinske grupe predmeta.

seminar1 2

seminar1 6

seminar1 7

seminar1 5seminar1 3

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com