JSN ImageShow

Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

 

Projekat Vijeća učenika "Fizički aktivan-mentalno stabilan"

Sve naše facebook pratioce bi zamolili da odvoje minutu svog vremena za naše učenike. U pitanju je projekat Vijeća učenika Srednje mašinsko-saobraćajne škole pod nazivom "Fizički aktivan-mentalno stabilan", gdje trebamo skupiti određeni broj glasova.Kako glasati za projekat JU Srednje mašinsko-saobraćajne škole? Slijedite naredne korake:Kliknite na link ispod:https://www.lonac.pro/
Kada vam se otvori stranica lonca u desnom gornjem uglu imate dvije opcije Registruj se/Prijavi se.Ukoliko imate već napravljen račun na loncu samo se prijavite i kliknite na posljednji link,potom pritisnite dugmić Glasaj.Ukoliko nemate račun na loncu, potrebno je da se registrujete. Unesite svoje ime i prezime, mail, lozinku i ostale potrebne podatke. Lonac će vas preusmjeriti na mail gdje treba potvrditi svoj nalog.Nakon potvrđivanja se vraćate na stranicu lonca i prijavite se. Kliknite na posljednji link,pritiskom na dugmić Glasaj podržavate našu školu. Glasanje traje od 24.11. do 30.11.Link preko kojeg dolazite do našeg projekta:
Unaprijed se zahvaljujemo svima!
VIJEĆE UČENIKA

danzdravlja 5

Svake godine 10. oktobra obilježava se Svjetski dan mentalnog zdravlja. Nisu samo stariji ljudi suočeni sa ovom bolešću. Sve veći broj mladih ljudi ima probleme vezane za mentalno zdravlje. Ovom prezentacijom smo željeli podići svijest kod učenika o ovoj temi i ukloniti predrasude koje je prate.

Učenica Ćosić Jasmina je napravila prezentaciju „ Svjetski dan mentalnog zdravlja“ koju su članovi Vijeća učenika prezentovali na časovima Odgojnog rada sa odjeljenskom zajednicom. Nakon prikazane prezentacije vođen je i razgovor na temu mentalnog zdravlja, uzrocima, simptomima, načinima liječenja... Osnovno što smo htjeli pokazati je da se mentalne bolesti mogu spriječiti  i liječiti kao i svaka druga bolest.

Na časovima OROZ-a prezentacije su vodili: Ćosić Jasmina, Selimić Ilma, Brkić Rijad, Ćehić Admir, Alić Naida, Marić Miralem, Klepo Zenaid, Hindić Mirnesa, Kladušak Almir, Macić Ahmet, Šteta Enis, Livnjak Armin.

Na slijedećim slikama se može vidjeti dio atmosfere sa tih časova...                                                                                                                                                                                              

danzdravlja 1

danzdravlja 12

VIJEĆE UČENIKA

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com