JSN ImageShow

Dobrodošli u JU Srednju mašinsko-saobraćajnu školu!

JU Srednja mašinsko – saobraćajna škola  obrazuje kadrove mašinske i saobraćajne struke.
U okviru struke učenici i polaznici  obrazuju se za specifična zanimanja  III, IV i V stepena obrazovanja.
Nastavni planovi i programi usklađeni su sa potrebama tržišta.

 

Projekat Vijeća učenika "Fizički aktivan-mentalno stabilan"

Sve naše facebook pratioce bi zamolili da odvoje minutu svog vremena za naše učenike. U pitanju je projekat Vijeća učenika Srednje mašinsko-saobraćajne škole pod nazivom "Fizički aktivan-mentalno stabilan", gdje trebamo skupiti određeni broj glasova.Kako glasati za projekat JU Srednje mašinsko-saobraćajne škole? Slijedite naredne korake:Kliknite na link ispod:https://www.lonac.pro/
Kada vam se otvori stranica lonca u desnom gornjem uglu imate dvije opcije Registruj se/Prijavi se.Ukoliko imate već napravljen račun na loncu samo se prijavite i kliknite na posljednji link,potom pritisnite dugmić Glasaj.Ukoliko nemate račun na loncu, potrebno je da se registrujete. Unesite svoje ime i prezime, mail, lozinku i ostale potrebne podatke. Lonac će vas preusmjeriti na mail gdje treba potvrditi svoj nalog.Nakon potvrđivanja se vraćate na stranicu lonca i prijavite se. Kliknite na posljednji link,pritiskom na dugmić Glasaj podržavate našu školu. Glasanje traje od 24.11. do 30.11.Link preko kojeg dolazite do našeg projekta:
Unaprijed se zahvaljujemo svima!
VIJEĆE UČENIKA

mjesecKnjige 2

Vijeće učenika naše škole je dio svojih aktivnosti usmjerilo na obilježavanje mjeseca knjige.
Željeli smo promovisati važnost čitanja. Čitajući knjige razvijamo naš um i kreativnost, obrazujemo se, jačamo samopouzdanje, proširujemo svoja znanja,

usvajamo mudrosti, obogaćujemo riječnik ... Ovo je samo dio razloga zbog kojih bi trebali potražiti knjigu prema svojim interesovanjima i krenuti u avanturu čitanja.
Izradom prigodnog panoa pokušali smo skrenuti pažnju učenika na važnost navedene teme. Provedena anketa među učenicima nam je pokazala da učenici
uglavnom čitaju obavezno štivo, lektire, a samo mali broj svoje slobodno vrijeme provede u društvu najboljeg prijatelja – knjige. Nadamo se da smo bar kod pojedinih učenika probudili želju za čitanjem.

U navedenim aktivnostima su učestvovali: Selimić Ilma, Brkić Rijad, Ćehić Admir,
Kevrić Ali i Ćosić Jasmina.

mjesecKnjige 1

mjesecKnjige 3

mjesecKnjige 4

VIJEĆE UČENIKA

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com